Öneri ve Şikayet

Kadın Hastalıkları Ve Doğum

Kadın Hastalıkları Ve Doğum

Hastanemiz, modern tıbbın gerektirdiği donanım ve birikimiyle her yaş dönemindeki kadınların karşılaşabileceği tüm kadın sağlığı problemlerinin çözümünü hedefleyerek çalışmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği, deneyimli kadın doğum uzman kadrosuyla 24 saat kesintisiz yüksek kalitede hizmet vermektedir.

Normal doğum ve sezaryen doğumlarda SSK, BAĞ-KUR, Emekli sandığı ile anlaşmalı olan hastanemiz anne- baba adayı çiftlere doğum konusunda en iyi hizmeti vermekte ve ağrısız doğum uygulamalarıyla bölgemizin güvenilir ve tercih edilen hastanesi olmanın gurunu yaşamaktadır. Kadın Doğum alanında verilen hizmetlerle ilgili kısa bilgiler bulacaksınız.

Hamilelik Takibi & Doğum:

Sağlıklı bir hamilelik için gebelik öncesi rehberlik, testler ve muayene. Düşük riski değerlendirilmesi, neden analizi ve tedavisi. Hamilelikte tüm tanısal incelemeler (kan ve idrar biyokimyasal incelemeleri, bakteriyolojik ve mikrobiyolojik incelemeler, 4 boyutlu renkli Doppler ultrasonografi, Down sendromu ve diğer kromozomal hastalıkların NT- nuchal translusensi (ense kalınlığı) , ikili ve üçlü tarama testleri ile taranması).

Genel Jinekoloji:

Kadın check-up’ları, periodik/yıllık jinekolojik kontrol ve muayeneler yapılmakta, adölesan çağ ve genç kızlarda jinekolojik sorunlar, adet düzensizliği, enfeksiyonlar cinsel yola bulaşan hastalıklar, premenstrüel sendrom (PMS), dismonore (sancılı adet görme) - hirşutismus (tüylenme), yumurtalık kistleri ve polikistik over sendromu (PCOS) gibi hastalılkların tanı ve tedavileri yürütülmektedir. Kadın sağlığı kontrollerinin en önemli parçası olan pap smear testi ile takip edilmekte, problemli durumların tedavisinde en modern yöntem olan kriyoterapi cihazı kulanılmaktadır.

Aile Planlaması:

Danışmanlık, spiral (RIA/IUD) ve cilt altı implant (implanon) dahil, tüm aile planlama uygulamaları. Menopoz:Hormonal analiz ve over rezervi (yumurtalık kapasitesi) ölçümleri, menopoz check-up’ları, danışmanlık ve hormon replasman tedavileri.

Kanser: Meme ve genital sistem (serviks, uterus, yumurtalıklar) kanserlerinin pap smear, tümör markerleri, renkli doppler ultrasonografi ile taranması ve tüm operasyonlar.

İnfertilite (Kısırlık):

İnfertilite değerlendirilmesi, araştırılması ve tanısı, ovulasyon indüksiyonu (yumurtlama tedavileri), follikülometri (yumurta takibi), inseminasyon (IUI, aşılama) uygulamaları gerçekleştirilmektedir.